Jeszcze wielkie emocje przed nami! Kalejdoskop gry w XIV kolejki NETIA SALS Ligi.

XIV kolejka jeszcze  nie do końca  przyniosła nam kompletną tabelę rozgrywek.

Pozostał nam jeszcze jeden bardzo soczysty mecz do rozegrania pomiędzy Elektromilem a 14 Dywizjonem 20 marca.  Mimo to,  ta kolejka była wyjątkowa, walka bardzo równa a niektóre zespoły zwycięstwa miały w zasięgu ręki….piłki. Gra był dynamiczna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Fantastyczne dyspozycje zespołów, które na parkiecie  dały upust  swojej energii pokazując nam  swoje pozytywne nastawienie, walkę, temperament, predyspozycje oraz  umiejętności – promieniowały siatkarskim blaskiem.

CH_S

I tak w pierwszym meczu XIV kolejki mogliśmy zobaczyć emocje na szczycie. Oba zespoły prezentowały już na rozgrzewce wyśmienitą formę.  Straż Pożarna&ALP wystawiła swój najmocniejszy skład w meczu z Chata1, która nie pozostała dłużna i także miała komplet zawodników na boisku i ławce rezerwowych. W pierwszym secie Strażacy kontrolowali wynik i prowadzili swoją grę. To raczej Chata próbowała dogonić przeciwnika w ilości i  jakości zdobywanych punktów. Ten set zakończył się wygrana Strażaków 25:17.  Zdawałoby się, że tak spokojnie zakończą się pozostałe, ponieważ tablica pokazała 11:2 dla Strażaków w secie drugim. Ale niespodziewanie  ALP poległ, ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych a Chata1 zaprezentowała fantastyczną grę i walkę. Okazało się także, że można zatrzymać Strażaków blokiem, których arcywidowiskowe, potężne  ataki nie przebijały muru Chaty1. Chata wygrywa sensacyjnie i zasłużenie drugiego seta 25:18. W trzeciej odsłonie do stanu 7:7 toczyła się równa gra. W dalszej części seta to Strażacy zdominowali grę i po bardzo zaciętej walce wygrywają 25:21.

IILO_F

W kolejnym pojedynku  II LO Suwałki zmierzyło się z Franciszkanami. Poziom emocji podobny jak w meczu Straży Pożarnej&ALP z Chata1 – maksymalny, dla zawodników i kibiców. Była walka,  radość gry, niesamowite pozytywne sportowe zacięcie, pasja  i zgranie po obu stronach boiska a poszczególne akcje zawodników  wprawiały w podziw licznie zgromadzoną na tym meczu publiczność.  Pierwszy set pokazał wyrównaną walkę a punkty rozkładały się równo 9:10, 16:16, 24:25. I to Franciszkanie mieli w górze piłkę setową, której nie wykorzystali a gra toczyła się dalej, jeszcze jedna szansa na skończenie seta 26:27 nie przyniosła końca. Wykorzystało to II LO, które z ogromną mocą, silnym atakiem zdobywa punkt a po błędzie przeciwnika jeszcze jeden i wygrywa seta 29:27. W drugim secie natchnieni  grą nie dali żadnych  wątpliwości Franciszkanom i zdominowali grę 25:10. W ostatniej odsłonie Franciszkanie odzyskali wiarę  i nieoczekiwanie na moment  przejęli inicjatywę i prowadzili wyrównaną grę do połowy seta. Potem zaczęli popełniać więcej błędów a  II LO bardzo dobrze pracowało blokiem. Ostatecznie 25:17 dla Liceum!

Agwo

Straż Pożarna&ALP  zagrała swój kolejny mecz tego wieczoru  z AGWO Serwis. Rozgrzani zawodnicy po emocjach towarzyszących w meczu z Chata1 w pierwszym secie szybko pokonali AGWO 25:10. W drugiej odsłonie to AGWO zrobiło rozgrzewkę z pierwszego seta i fantastycznie walczyło  o każdą piłkę.  Strażacy w pełni zdominowali  równie dwa pozostałe sety ale skuteczność i waleczność przeciwnika pozwoliła im zdobyć 18 punktów w secie drugim i 15 w trzecim.

MK_CH

Bardzo ciekawe spotkanie odbyło się pomiędzy Matrixem Krasnopol a Chata1, która już była w wybornym humorze po meczu ze Strażakami. W pierwszym secie  do stanu 22:20 to Krasnopol dyktował warunki gry i moc była z nimi prawie do końca odsłony. Grali fantastycznie we wszystkich elementach, ich gra kleiła się a akcje były fajnie przemyślane. Piłka setowa, którą mieli w górze miała zakończyć już seta…. Napięcie sięgnęło zenitu gdy poszybowała w aut! Chata1 ze stoickim spokojem, powściągliwością emocji ale zdecydowanie wytrzymała presję i tempo końcówki seta, przejmując inicjatywę i wygrywając 27:25. Drugi oraz trzeci set pod dyktando Chaty1 25:16, 25:16.

Gratulujemy zwycięzcom!