NETIA SALS Liga III kolejka- na gorąco ☺

Chyba już nikt w Suwałkach nie powie…. „nie lubię poniedziałku”… bo właśnie w poniedziałek na NETIA SALS Lidze gra się w siatkówkę przez wielkie „S”. To dopiero III kolejka rozgrywek a już zaskakuje nas dynamiką, zmiennością akcji i wydarzeń, temperamentną grą, przebojowością oraz bardzo wysokim poziomem siatkówki, a tabela….? Zobaczcie sami. SALSkoster!. Dzisiaj w hicie kolejki Straż&ALP pokonuje 14 Dywizjon (22:25, 25:18, 26:24) dostarczając nam niesamowitych wrażeń. Ten mecz zasługuje na to aby opisać go w oddzielnym poście (śledźcie stronę WWW). Zamieszczamy za to końcówkę III seta, w której już 14 Dywizjon miał wygrana w zasięgu ręki…. ale póki piłka w grze, wszystko jest możliwe (ten cytat pana Kazimierza Górskiego pasuje idealnie, mimo że dotyczył piłki nożnej). Na tablicy wyników było 20:17 dla 14 Dywizjonu.

Na boisku obok toczył się także bardzo równy, fajny mecz pomiędzy Matrix Krasnopol a AGWO Serwis. Całe spotkanie to równomierna, wyrównana walka obu stron. Mogliśmy zobaczyć zacięta walkę o każdy punkt, zaangażowanie, mobilizację i chęć wygranej obu zespołów ale to Matrix Krasnopol zapisuje trzy punkty na swoim koncie (25:23, 25:17, 25:23).

Kolejne spotkanie to pojedynek pomiędzy II LO Suwałki  i  CHATA.  Bardzo dobre spotkanie, mimo przegranej rozegrało II LO. Chata niemal przez cały czas kontrolowała wynik setów odskakując na parę punktów ale młodzież nie dawała za wygraną. Dali się we znaki wprawionemu zespołowi a doświadczenie nabyte z dojrzałymi drużynami mogą wykorzystać na parkiecie nawet umacniając swoją drużynę w wierze w zwycięstwo. Widzieliśmy dużą ilość dynamicznych akcji, świetną, czujną  grę w polu (wyróżnijmy w II LO – Aleksandra Bieryło w roli Libero), radość gry po obu stronach siatki. Ostatecznie trzy punkty na konto Chaty (25:20, 25:19, 25:18).  Odważniej II LO, pokażcie na co Was stać!

Ostatni mecz III kolejki rozegrał ELEKTROMIL z Franciszkanami.  Ku zdziwieniu kibiców początek seta to 3:1 dla Franciszkanów. Szybko jednak tabliczka z wynikiem zmieniła się na korzyść tych pierwszych i cały mecz kontrolowany już był przez sympatyczny Elektromil, który grał swoje, tak jak nas do tego przyzwyczaił. Efektowne ataki, dynamiczna wystawa, świetna zagrywka, gra zespołowa! Franciszkanie rozegrali również  świetne spotkanie, nie bali się ryzyka, grali odważnie, a w  trzecim secie rozkręcili się na tyle, że wyrwali od Elektromilu 21 punktów i walczyli do ostatniej piłki. Niestety błędy własne w końcówce seta i trzy punkty wędrują na konto przeciwnika (25:15, 25:14, 25:21).

Tym samym w tabeli NETIA SALS Ligi po III kolejce same zmiany. Po wygranym meczu przez STRAŻ&ALP pozostają na pozycji lidera. Viceliderem  zostaje ELEKTROMIL!!! Podium zamyka 14 Dywizjon. Ale uwaga! Chata goni medalowe pozycje!  Matrix Krasnopol przesunął się oczko wyżej z szóstej na piątą pozycję spychając Franciszkanów na ostatnią lokatę. AGWO Serwis plasuje się na szóstej pozycji a awans z ostatniego miejsca zaliczyło II LO na siódmą pozycję (oba zespoły rozegrany o jeden mecz mniej).

Nie możecie przegapić IV kolejki NETIA SALS Ligi!