NETIA SALS Podsumowanie II kolejki

Za nami II kolejka NETIA SALS Ligi. Każde rozegrane spotkanie miało swoje smaczki, energię i świetną siatkówkę…

Tak jak obiecywaliśmy Kibice mogli liczyć na fajnie spędzony czas. A to dopiero początek Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki ☺.

W pierwszym spotkaniu  zaprezentował  się  dobrze dysponowany ELEKTROMIL, który nie zawiódł swoich kibiców ☺ i pewnie, wysoko w setach wygrał 3:0 z rozkręcającym się jeszcze MATRIX Krasnopolem. Ten drugi walczył o każdy punkt, był nieustępliwy jednak przewaga ELEKTROMILU była bardzo widoczna. Zawodnicy znają się  z innych struktur i boisk. Odważnie prowadzona gra dała im trzy punkty w tabeli. Elektromil pewnie trzyma się swojego trzeciego miejsca.

II LO Suwałki, które pokazało swoje możliwości  po raz pierwszy podjęło walkę ze STRAŻ&ALP. Nie był to łatwy mecz dla doświadczonych zawodników. Mimo, iż  postawili  bardzo wysoko poprzeczkę i ostatecznie  wygrali  3:0 mecz w swoim przebiegu był bardzo dynamiczny.  Na uwagę zasługuje postawa młodych siatkarzy. Konsekwentnie robili wszystko by skutecznie napsuć krwi rywalowi.  Pomimo, iż nie brakuje im umiejętności z takim przeciwnikiem muszą zagrać jeszcze mocniej, agresywniej, odważniej. W składzie II LO mogliśmy zobaczyć  zawodników grających w strukturach SOS (Siatkarski Ośrodek Szkolny) świetnie wyszkolonych technicznie i motorycznie.   Niestety siejący postrach swoim atakiem, zagrywką, grający dojrzalszą siatkówkę STRAŻ&ALP ostatecznie zapisuje trzy punkty na swoim koncie.

Na wygraną w siatkówce  pracuje cały zespół. To właśnie pokazała CHATA. Zgranie, działanie i 3:0 z Franciszkanami, którzy nie pokazali strachu, ale muszą dołożyć więcej siły i odwagi w swoją grę. CHATA od początku kontrolowała grę, nie pozwalając nawet na remis. Jak na razie  ma na oku top tabeli (po II kolejce zajmuje czwarte miejsce) ale na pewno mierzy wysoko. Matrix Krasnopol, który plasuje się na szóstym  miejscu tabeli NETIA SALS Ligi  na pewno bacznie będzie obserwował Franciszkanów, którzy wyprzedzają go, zajmując piąte miejsce w tabeli różnicą  1 małego punktu.  

W ostatnim meczu  II odsłony NETIA  SALS Ligi  piorunujący mocą ataku 14 Dywizjon stanął naprzeciwko AGWO Serwis, zespołu, który po raz pierwszy zaprezentował swoje możliwości, pokazał, że nie boi się rywala ale  musiał uznać wyższość i przede wszystkim moc przeciwnika. Kolejne trzy duże punkty wędrują na konto Dywizjonu.

Tabela wyników zapełnia się punktami  i zrobiło się bardzo  ciekawie.   Po II kolejkach NETIA SALS Ligi zmienia się  Lider i to za sprawą… 1 małego punktu ☺. STRAŻ&ALP  obejmuje prowadzenie, tuż za nim 14 Dywizjon  (zespoły zamieniły się miejscami). Trzecie miejsce ELEKTROMIL ze stratą tylko jednego seta.  Bardzo ciekawie, emocjonująco i sportowo  zapowiada się kolejna kolejka, w której  o fotel  lidera (po III kolejkach) NETIA SALS Ligi zagra właśnie STRAŻ&ALP oraz 14 Dywizjon.   Jeszcze wszystko może się zdarzyć.

A już za tydzień, 5 grudnia:

Godz. 18:00 (boisko A)   Straż&ALP – 14 Dywizjon

Godz. 18:00 (boisko B) Matrix Krasnopol – AGWO Serwis

Godz. 19:30 (boisko A) Elektromil – Franciszkanie

Godz. 19:30 (boisko B) Chata – II LO Suwałki

Ten, kto ma więcej głośniejszych kibiców dowiemy się  już w najbliższy poniedziałek 5 grudnia! Kibice, fani, miłośnicy – rezerwujcie czas. Hala OSiR!  Nie może Was tam zabraknąć!

Edyta