Podsumowanie IV kolejki

Wszystkie spotkania w NETIA SALS Lidze są godne uwagi ponieważ grają tam sympatycy, a nawet można śmiało powiedzieć miłośnicy… a nawet pozytywni maniacy siatkówki ☺. Absolutna radość gry, pasja i piękny sport daje nam wiernym fanom siatkówki, zawodników i drużyn występujących w NETIA SALS Lidze ogromną przyjemność oglądania. IV kolejka wydawałoby się miała spokojny przebieg ale nie obyło się bez malutkich niespodzianek i radości. Po IV kolejkach NETIA SALS Ligi liderem pozostaje nadal Straż&ALP tracąc tylko jednego seta. Na stołku Vicelidera pozostaje ELEKTROMIL z taką samą liczbą straconych setów. Bez zmian również na trzecim miejscu podium – pozostaje na nim 14 Dywizjon. Czwarte oraz piąte miejsce w tabeli powtarza z III kolejki Chata1 oraz Matrix. Franciszkanie natomiast awansują jedno oczko wyżej z siódmej na szóstą pozycję pozostawiając za sobą AGWOSerwis oraz II LO Suwałki.

dsc_2167
Bojowy 14 Dywizjon w swoim stylu, na luzie i za trzy punkty pokonuje młodych chłopaków z Matrixu Krasnopol. Dywizjon zdominował w tym meczu przeciwnika we wszystkich elementach gry, przynajmniej w pierwszym secie (25:13). Matrix walczył o każdą piłkę, nie poddawał się. W drugiej partii radość zawodników z Krasnopola była niesamowicie duża ponieważ set zaczął się od remisu 3:3. Dywizjon grał w swoim stylu, spokojnie, konsekwentnie rozrzucając piłkę na lewy, prawy atak. Dochodziła do tego krótka, pipe, mocna zagrywka i ostatecznie wynik 25:15. W trzeciej odsłonie Matrix tupnął nogą i pokazał, że może zdobyć punkty grając z jednym z lepszych zespołów NETIA SALS Ligi. Kilka błędów Czternastki i kilka zdobytych przez Matrix sprawiły, że tablica wyników pokazała 10:8. Niestety to tyle gry Krasnopola w tym secie. Dywizjon trzeciego seta kończy zdecydowanie 25:11.

dsc_2212
ELEKTROMIL – Vicelider po III oraz IV kolejce niesiony wynikiem tabeli NETIA SALS Ligi nie chciał odpuścić żadnej piłki młodej, ambitnej drużynie II LO Suwałki, które rozkręca się z meczu na mecz. Już na rozgrzewce kibice mogli zobaczyć indywidualne siatkarskie umiejętności poszczególnych zawodników. II LO wystartowało mocno z niesamowicie mocnym lewym atakiem i fajną zagrywką tak, że w pierwszym secie grali punkt za punkt (6:6). Elektromilowi ciężko było odskoczyć i wypracować dostateczną przewagę. Udało się dopiero od połowy seta. Mogliśmy podziwiać kilka spektakularnych akcji po obu stronach boiska, bardzo fajne, poprawne wymiany. Elektromil wygrywa tego seta ale Młodzi siatkarze zapisują na swoim koncie 19 punktów. Druga odsłona przyniosła podobna sytuację. Elektromil od stanu 10:6 wypracowuje czteropunktową przewagę i pomimo świetnej, dynamicznej i coraz odważniejszej gry II LO, to starsi koledzy utrzymują prowadzenie i kończą seta z wynikiem 25:19. Trzecia partię również należy do Elektromilu (25:18).

dsc_2245
CHATA1 stoczyła bój ze Straż&ALP i pokazała, że ma zacięcie, nieustępliwość i bardzo lubi siatkówkę. Na przemian drużyny brylowały w profesjonalnych akcjach, świetnej grze w polu oraz fenomenalnej grze na siatce. Ale to lider tabeli Straż&ALP kontrolował przebieg gry i wygrał za trzy punkty, a Chata1 goniła przeciwnika. Pierwszy set to bardzo dobra gra obu zespołów. Technicznie, dynamicznie, energicznie. Kilka fantastycznych akcji, mało przypadkowości, mało błędów i najlepsza punktowa, partia Chaty1 (26:24). W drugiej odsłonie to Straż&ALP grali pierwsze skrzypce. Chata1 zdobyła w tym secie tylko 11 punktów. Niespodziankę przyniosło natomiast świetne otwarcie Chaty1 w trzeciej partii. Z przewagą czterech punktów (6:2) zespół fantastycznie zaczął mecz. Przy stanie 6:5 wywiązała się najdłuższa akcja meczu. Do spektakularnych, dynamicznych i mocnych ataków oba zespoły nas przyzwyczaiły i widzieliśmy nieraz jak piłka ugina się przy wbijaniu jej w parkiet przez zawodników. Jednak w tej wymianie podziwialiśmy niesamowite obrony, obrony …. i raz jeszcze obrony, świetną grę w polu po obu stronach boiska. Ostatecznie doświadczenie, konsekwencja i jak zwykle opanowanie Straży&ALP daje im wygraną i w trzeciej odsłonie (25:17).

dsc_2241
Ostatnim meczem w NETIA SALS Lidze był pojedynek Franciszkanów i AGWOSerwis. W każdym meczu zawodnicy dają z siebie wszystko. Tak było i w tym spotkaniu po obu stronach siatki. Zmotywowani, skoncentrowani, zmobilizowani zawodnicy wyszli na boisko. AGWOSerwis wzmocniony o nowych zawodników mocno i radośnie zaczął pierwszego seta od prowadzenia 4:0. Franciszkanie bardzo skupieni na swojej grze poprowadzili swoją drużynę do zwycięstwa w pierwszym secie (25:18). Drugą partię wygrywało AGWOSerwis 24:19, Franciszkanie gonili zawzięcie ale ostatecznie nie udało im się dogonić – AGWO wygrywa 25:23. Bardzo równy set po obu stronach siatki. W trzeciej partii od początku prowadzili Franciszkanie i to oni postawili kropkę nad i kończąc z wynikiem 25:18. Oba zespoły mogą być zadowolone ze swojej gry. Widać, że kolejne mecze będą bardziej zacięte. Czekamy!!!