Pozytywne emocje przekładają się na punkty! Matrix Krasnopol: Straż Pożarna&ALP 0:3.

Fantastyczny mecz zagrali zawodnicy z Matrixu Krasnopol, którzy zmierzyli się z liderem tabeli Strażą Pożarną&ALP w drugim spotkaniu VIII kolejki  w II rundzie NETIA SALS Ligi.

W prawdzie lepsi okazali się grający w pięciu Strażacy (3:0) ale  Matrix Krasnopol rozegrał prawdopodobnie jeden z lepszych meczy w ich wydaniu do tej pory! Od początku włączyli radość  i swobodę gry a wymagania jakie sobie postawili dopasowali do rywala i przede wszystkim swoich możliwości.  Otwarcie pierwszego seta przez ALP 6:0  mogłoby sugerować, że mecz będzie jednostronny… ale nic bardziej mylnego! Matrix Krasnopol po kilku świetnych akcjach (atak, kiwki, bardzo dobra gra w polu, dużo wybloków) cieszył się każdym zdobytym punktem i szedł dalej, zdobywając je również poprzez błędy Strażaków –  a na tablicy pojawił się wynik 14:11. Straż kontrolowała wynik zdobywając kilka punktów z rzędu. Przy 18:15 Matrix grał coraz odważniej a pozytywne emocje przekładały  się na punkty.  Niestety, Straż Pożarna swoim spokojem, techniką i precyzją  – w swoim stylu – skończyła seta 25:17. Drugi set to nie lada niespodzianka. Runda rewanżowa to taki czas, w którym można się odegrać 🙂   a druga odsłona dosłownie nam to pokazała. Zaczęło się od gry punkt za punkt a przy 5:6 Matrix objął prowadzenie!!! Strażacy bardzo szybko odpowiedzieli doprowadzając do remisu 6:6, ale Matrix kolejny raz pokazał, że można… i było  6:7. Wprawdzie tego niewysokiego prowadzenia można by  było nie zauważyć…. ale na pewno można  było je usłyszeć! Nie poddając się, walcząc, stawiając punktowe bloki i jeszcze raz podkreślmy – świetnie grając  w polu do 11 punktów prowadził grę jak równy z równym. Potem przyszła fala błędów Krasnopolu a punktów Strażaków i szybko różnica punktowa pomiędzy zespołami wzrosła do 7 (20:13).  Ale nie obyło się bez walki nawet w końcówce seta. Jak walczyć to do końca! ALP miał  w górze aż pięć piłek setowych! Ostatecznie wynik to 25:17.  Trzecia odsłona, to najkrótsza część meczu. Początek to pełna kontrola, szybkie i wysokie prowadzenie Strażaków na otwarcie seta 7:1 w trakcie już 20:8. Swoje turbo Krasnopol włączył przy okazji piłki setowej a można powiedzieć i trzech setowych ale już było za późno by coś ugrać. Ostatecznie uznając wyższość Straży Pożarnej&ALP 25:14  pogratulowali zwycięzcom.

Matrix Krasnopol udowodnił nam, że są zespołem nie tylko sympatycznym, zgranym ale też potrafią cieszyć się grą i grają świetnie, grają wszyscy razem –  mimo, że stają naprzeciw mocniejszego, starszego, bardziej doświadczonego zespołu.  Brawo! Tak trzymajcie!!! Świetna postawa! Niech moc siatkówki będzie z WAMI 🙂 .